Strona główna
Oprogramowanie
Tutaj jesteś

Darmowe programy do nagrywania płyt

Oprogramowanie Data publikacji - 11 lutego 2019 Autor - Pliksy.pl
Darmowe programy do nagrywania płyt

Aktualnie dane przechowywane są głównie w chmurze i przenośnych dyskach. Jednak cały czas uniwersalnym, a także tanim sposobem będą płyty DVD, na których można zapisać mnóstwo danych. Jest to sposób, z którego korzystają jeszcze praktycznie wszystkie firmy, a bardzo często także osoby indywidualne. Na płytach można kupić także mnóstwo gier czy też systemów na komputer. Płyty CD i DVD niby odchodzą w niepamięć jednak jak widać cały czas są wykorzystywane w przeróżne sposoby. Żeby nagrać na płytę jakieś dane, może być to muzyka, gry czy też inne informacje potrzeba tylko nagrywarki. Oraz aplikacji na komputerze, która pomoże w nagraniu danych na płytę. Poniżej zostaną przedstawione darmowe programy do nagrywania płyt.

3nity CD DVD Burner

3nity CD DVD BurnerJest to darmowe urządzenie, które w obsłudze jest bardzo proste i jest idealnym narzędziem dla początkujących osób, które zaczynają dopiero zabawę z nagrywaniem rzeczy na płyty. Program ten pozwala na nagrywanie płyt CD, DVD, HD-DVD oraz Blu-ray (BD-R). 3nity umożliwia również usuwanie danych z płyt wielokrotnego zapisu, tworzenia bootwalnych nośników, nagrywania w locie oraz wypalania obrazu płyty w formacie ISO. Umożliwia on nagrywanie płyt DVD Video i AudioCD oraz zgrywanie muzyki z płyt audio. Ciekawy jest również zakres płyt, który jest obsługiwany przez ten program i wygląda on następująco: CD-R, CD-RW, DVD+R, DVD-R, DVD+RW, DVD-RW, DVD+R DL, DVD-R DL, DVD-RAM, HD-DVD-R, HD-DVD-R DL, BD-R, BD-RE, BD-R DL i BD-RE DL.

Alcohol 120% Free Edition

Jest to urządzenie, które zna każda osoba, która chociaż raz nagrywała coś na płytę. Jest to najbardziej znany program i prawdopodobnie ma on największą ilość pobrań. Dzięki temu programowi można wykonać kopie bezpieczeństwa płyt, które są zabezpieczone za pomocą technologii takich jak DVD-COPS, SafeDisc, SecuROM czy StarForce.

Obrazy, które są obsługiwane przez ten program to m.in. MDS, CCD, BIN, CUE, ISO, CDI, BWT, BWI, BWS, BWA. Warto także wiedzieć, że jeśli nie ma ktoś rozszerzonej wersji to nie ma dostępu do wszystkich opcji, które są w nim zamieszczone. W przypadku darmowej wersji nie skorzystamy z emulacji zapisu na płyty CD/DVD, liczba wirtualnych napędów została ograniczona do 2. Możliwy jest zapisy jednej płyty w tym samym czasie. Jest to tak znane urządzenie, że wprowadzona zostało rozszerzona wersja, za którą trzeba płacić. Jednak żeby nagrać coś na płytę nie trzeba za nic płacić.

Ashampoo Burning Studio FREE

Ashampoo Burning Studio FREEUrządzenie to posiada posiada ripper AudioCD, rozszerzone wsparcie formatu Blu-ray oraz pozwala na wielodyskowe kopie bezpieczeństwa. Warto także wiedzieć, że istnieje w nim coś takiego jak automatyczne dzielenie archiwum pomiędzy dyski CD, DVD lub Blu-ray. Posiada on również opcję do czyszczenia płyt, które muszą mieć opcję do wielokrotnego zapisu. Jeśli jej nie będzie to po usunięciu danych z płyty nie będzie można ponownie zapisać na niej nowych danych. Płyta stanie się bezużyteczna. Istotny element tego urządzenia to również nagrywarki, które są przez nie obsługiwane. Według danych o tym urządzeniu można wyczytać, że obsługuje ono ponad 1700 różnych nagrywarek co jest dość imponującym wynikiem. Warto to wiedzieć przed ewentualnym pobraniem tej aplikacji na komputer.

Astroburn Lite

Urządzenie to specjalizuje się w nagrywaniu obrazów na płyty oraz tworzeniu kompilacji CD, DVD, HD-DVD i Blu-ray. To co wyróżnia ten program na tle innych to przede wszystkim przejrzystość. Ponieważ dla osób, które zaczynają dopiero nagrywanie danych będzie to aplikacja, która wprowadzi ich powoli do świata nagrywarek. Innym plusem, który jest dość dobrze znany to to, że jest to program, który jest naprawdę szybki. Pozwala on na zgranie i nagranie bardzo dużej ilości danych, w krótkim czasie. Posiada on także te same cechy co inne programy, czyli na przykład możliwość usuwania danych z plików wielokrotnego zapisu. Program umożliwia również odczytywanie informacji na temat nagrywarki oraz tworzenie i zapisywanie projektów.

Burn4Free

Jest to aplikacja z prostym interfejsem, który pomoże osobom, które nie znają się na wypalaniu płyt. Program ten obsługuje najpopularniejsze formaty i są to : CD-R / CD-RW / DVD-R / DVD+R / DVD-RW / DVD+RW / DVD-RAM. Formaty audio, które można znaleźć w tej aplikacji to: WAV, FLAC, WavPack, WMA, M3U, MP3, MP2, MP1 OGG, CDA. Program ten obsługuje również 1900 nagrywarek, co przebije wcześniejszy program o 200 nagrywarek i jest naprawdę imponującym wynikiem.

BurnAware Free

Zalety na tel innych aplikacji to przede wszystkim małe wymagania sprzętowe, ponieważ ta aplikacja będzie możliwa do pobrania praktycznie na każdy rodzaj sprzętu. A także fakt, że zajmuje ona mało miejsca. Dla większości osób nie będzie to, aż tak istotne. Jednak znajdą się również tacy, którzy walczą o każdy MB miejsca i na pewno taka informacja zachęci ich do pobrania właśnie tej nagrywarki.

Darmowe programy do nagrywania płyt

Podsumowując, darmowe programy do nagrywania płyt są przede wszystkim przejrzyste. Ponieważ bardzo często laicy komputerowi się za to zabierają i dlatego programiści dostosowują interfejs aplikacji do użytkownika. Można spotkać na rynku bardzo dużo nagrywarek i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie z tej ogromnej ilości. W tym artykule zostało przedstawione 6 propozycji ale można znaleźć jeszcze więcej nagrywarek.

Najlepsze praktyki konfigurowania nowego komputera – wszystko, co musisz zrobić

Pliksy.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z oprogramowaniem i sprzętem komputerowym, usługami internetowymi i ogólnie branżą IT. Podpowiadamy jakie programy warto zainstalować na domowym komputerze oraz w jaki sprzęt warto zainwestować. Pomagamy bezpiecznie poruszać się po internecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?