Strona główna
Oprogramowanie
Tutaj jesteś

Wszystko co musisz wiedzieć o CCleaner – Sprawdź!

Oprogramowanie Data publikacji - 18 marca 2019 Autor - Pliksy.pl
Wszystko co musisz wiedzieć o CCleaner - Sprawdź!

CCleaner (CrapCleaner) jest jednym z darmowych programów służących do usuwania zbędnych plików pozostałych po innych programach z systemu i ich optymalizacji. Czyści nie tylko dysk twardy, ale również rejestru z danych, które spowalniają nasz komputer lub telefon. Funkcje jakie posiada CCleaner pomaga w ochronie prywatności. Program został stworzony na komputery oraz na system Android oraz OS X.

Historia programu CCleaner

Program został wydany w 2003 roku i jest bardzo prosty w użyciu – wystarczy jedno kliknięcie aby rozpoczęło się czyszczenie. Co dokładnie usuwa CCleaner? Pozostałości po przeszukiwaniu Internetu (historię przeglądarki), pliki cookies, tymczasowe pliki, opróżnia kosz, pamięć podręczną, systemowy schowek, pozostałości po uruchamianych programach (np. Skype, uTorrent, Adobe Reader czy z pakietu Office) oraz dokumentów. Aplikacja obsługuje bardzo dużo znanych i popularnych programów.

CCleaner – funkcje

CCleaner - funkcjeAplikacja w swojej ofercie ma też inne przydatne funkcje. Między innymi ma możliwość zarządzania programami uruchamianymi razem ze startem systemu – optymalizuje pracę usuwając tymczasowe pliki. Ponadto wyszukuje problemy w rejestrze oraz zarządza dodatkami przeglądarek. CCleaner został wyposażony w element zarządzający programami w Windowsie. Bezpiecznie czyści zawartości dysku oraz pustej przestrzeni. Program posiada aktywny monitoring. Co to oznacza? Za sprawą tego modułu, komputer lub telefon, będzie skanowany pod kątem śmieci na bieżąco. Inną niewątpliwą zaletą jest możliwość ręcznych ustawień. Sami możemy ustalić, które elementy będą brane pod uwagę do usunięcia.

Program dodatkowo jest wzbogacony o narzędzia do usuwania zainstalowanych przez nas programów, wymazywania danych dysku twardego, wyszukiwania duplikatów naszych plików oraz do przywracania poprzedniego systemu.

Jakie korzyści wynikają ze stosowania programu CCleaner?

Jest ich kilka, po pierwsze, pozbywając się zbędnych, śmieciowych plików system w naszym komputerze lub telefonie będzie bardziej stabilny. Po drugie system będzie także o wiele wydajniejszy. A po trzecie, na dysku twardym pojawi się więcej wolnego miejsca.

Jednak istnieją również i wady. CCleaner jest problematyczny na systemie Windows 10. Po aktualizacji oprogramowania, nasz odkurzacz do plików, traci kilka swoich przydatnych funkcji. Zaobserwowano, że nie zawsze w pełni dobrze działa usuwanie plików z Eksploratora i log Windowsa Events, dodatkowo zaczęły pojawiać się kłopoty z rejestrem. Pewien raport wskazuje również na niespodziewane zamykanie przeglądarki Microsoft Edge.

Najlepsze praktyki konfigurowania nowego komputera – wszystko, co musisz zrobić

Pliksy.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z oprogramowaniem i sprzętem komputerowym, usługami internetowymi i ogólnie branżą IT. Podpowiadamy jakie programy warto zainstalować na domowym komputerze oraz w jaki sprzęt warto zainwestować. Pomagamy bezpiecznie poruszać się po internecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?