Najlepsze darmowe programy do odtwarzania muzyki

Na rynku istnieje ogromna ilość darmowych programów służących do odtwarzania plików dźwiękowych. Darmowe programy do odtwarzania muzyki różnią się możliwościami, rodzajami obsługiwanych plików, oraz zastosowaniem. Poniżej znajduje się podzielona na kategorie lista najczęściej używanych programów:

Programy do odtwarzania plików z dysku i odtwarzania telewizji i radia internetowego

Winamp Full – najbardziej rozpowszechniony i najczęściej pobierany odtwarzacz plików multimedialnych. Program jest bardzo wszechstronny – obsługuje ponad sześćdziesiąt formatów plików audio i kilkanaście formatów plików wideo. Posiada funkcje odbioru radia i telewizji internetowej.

AIMP – program oferujący nieco lepszą jakość dźwięku niż popularny Winamp. Obsługuje pliki dźwiękowe w formatach AAC, FLAC, MP3, OGG i WMA. Uważany jest za funkcjonalny i przyjazny dla użytkownika.
Foobar2000 – bardzo lekki i szybki odtwarzacz. Obsługuje praktycznie wszystkie popularne formaty plików dźwiękowych. Charakteryzuje się łatwym w obsłudze modułowym interfejsem.

Winamp Lite – to lżejsza wersja popularnego Winampa Full. Obsługuje mniejszą liczb formatów plików – która i tak obejmuje wszystkie najpopularniejsze formaty. Odtwarza radio i telewizję internetową.

Winamp for Mac – jest to kolejna wersja oprogramowania Winamp, przygotowana dla systemów Mac OS. Używana jest również na urządzeniach z systemem Android.

UltraPlayer Media Player – funkcją wyróżniającą ten program spośród innych jest obecność budzika odtwarzającego dowolnie wybrane pliki. Program odtwarza popularne formaty audio i wideo, zapewnia tez możliwość odtwarzania radia i telewizji internetowej.

CherryPlayer – jest to program o bardzo prostym interfejsie, odtwarzający najpopularniejsze formaty plików audio. Posiada wbudowaną wyszukiwarkę plików.

Sonique2 – program ten obsługuje pliki w formatach: CDA, MP3, OGG, WAV i WMA. Wyróżnia go bardzo duża swoboda modyfikowania wyglądu interfejsu.

Soft4Boost AMPlayer – jest to odtwarzacz multimedialny obsługujący wiele formatów plików dźwiękowych i wideo. Pozwala na dobieranie i manipulowanie ścieżkami dźwiękowymi i rozdzielczością. Pozwala również na przeglądanie plików graficznych.

Elmedia Player – jest to program stworzony dla platformy Mac OS. Oprócz odtwarzania wielu formatów plików audio i wideo, pozwala na odtwarzaniu filmów z wielu serwisów, dzięki wbudowanej przeglądarce internetowej.

3nity Media Player – prosty, szybki i lekki odtwarzacz, pozwalający na odtwarzanie plików audio i wideo w wielu popularnych formatach. Charakteryzuje go łatwość obsługi.

Macgo Free Media Player – odtwarzacz obsługujący dużą ilość formatów plików audio, wideo i plików graficznych. Pozwala na swobodne manipulowanie ścieżką dźwiękową i rozdzielczością obrazu.

Programy służące do odtwarzania i pobierania ścieżek dźwiękowych i filmów z serwisów internetowych

GrooveWalrus – jest to odtwarzacz służący do słuchania muzyki z serwisów Last.fm i GrooveShark, oraz dodawane do tych serwisów treści bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Google Play Music Desktop Player – program ten pozwala na słuchanie muzyki z serwisu Muzyka Google Play bezpośrednio z poziomu aplikacji. Cechuje go przyjazny interfejs i łatwość obsługi.

Songr – jest to program stworzony w celu odsłuchiwania i ściągania muzyki z serwisów internetowych. Zapewnia możliwość pobierania plików dźwiękowych z YouTube i innych popularnych serwisów.

5KPlayer – jest to program służący do ściągania muzyki z serwisów internetowych, który wyróżnia bardzo wysoka jakość odtwarzania. Dostępny jest na systemy Windows i Mac OS. Jest szeroko wykorzystywany w urządzeniach Apple.

Inne programy

jetAudio – niezwykle wszechstronny program o wielu możliwościach. Pozwala na odtwarzanie plików dźwiękowych i plików wideo w wielu formatach, odtwarzanie internetowego radia i telewizji, przechwytywania dźwięku, nagrywania plików audio na dowolne nośniki i konwertowania formatów plików dźwiękowych.

RadioBOSS – ten odtwarzacz zapewnia przede wszystkim duże możliwości tworzenia i edycji playlist, oraz ich streaming przez platformy internetowe. Obsługuje wszystkie popularne formaty plików audio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *