Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak zamocować tło fotograficzne?

Poradnik Data publikacji - 16 czerwca 2023 Autor - Pliksy.pl
tło fotograficzne

Tło fotograficzne to niezastąpiony element podczas sesji wykonywanych w domowych warunkach, jak i profesjonalnych studiach. Pozwalają na odpowiednie wyeksponowanie przedmiotów lub modeli. Tła fotograficzne ułatwiają obróbkę zdjęć, a nawet można za ich pomocą sprawić, że sesja będzie wyglądała na wykonywaną na wolnym powietrzu. Możliwości zastosowań jest bardzo dużo, niezmiernie ważny jest jednak sposób zawieszenia tła. Jak zawiesić tło fotograficzne, aby najlepiej spełniło swoje zadanie? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Tło fotograficzne mocowane na statywie

Dobrym sposobem jest mocowanie tła fotograficznego na statywie. Jest to możliwe za pomocą specjalnego uchwytu, który doskonale sprawdza się nawet w przypadku grubych materiałów. Uchwyt do zawieszenia tła może posiadać elementy pozwalające na mocowanie dodatkowych akcesoriów fotograficznych. Tło może być także przewieszone przez poprzeczkę. Jest to sposób bardzo prosty, ale wymaga odpowiedniej długości materiału. Może się on zsuwać z poprzeczki, dlatego dobrym rozwiązaniem jest spięcie je dodatkowo klipsem. Poprzeczka może być też wsunięta w tuleję od tła, o ile średnica jest większa od wymiarów statywu. Pozwala to łatwo i szybko rozwijać długie tła fotograficzne (https://foto-szop.pl/tla-fotograficzne-c-382_232.html).

Dwa rodzaje statywów fotograficznych

Statywy fotograficzne są dostępne w dwóch podstawowych wersjach. Odmiana standardowa posiada dwie nogi i poprzeczkę, dzięki której można stabilnie zamocować tło. Konstrukcja pozwala na wypełnienie przestrzeni podczas wykonywania zdjęć, poza tym jest łatwa do montażu i przenoszenia. Drugi rodzaj to statyw w kształcie litery T. Jest doskonałym uzupełnieniem fotografii portretowej i produktowej. Statyw typu T zajmuje małą ilość miejsca i pozwala na wyeksponowanie najważniejszych cech produktu, modela lub modelki. Jest to także dobry sposób na ukrycie elementów mieszkania lub domu podczas wideokonferencji, a także nagrywania filmu promocyjnego. Obie wersje statywów są mobilne i mogą być wykorzystywane zarówno przez fotografa amatora, jak i profesjonalisty.

Wygodna praca w studiu i w terenie

Wysokiej jakości zestawy do zawieszania tła fotograficznego pozwalają na wygodną pracę w różnych warunkach. Mogą mieć system łańcuszkowy lub napęd elektryczny ze zdalnym sterowaniem. Pomaga to równomiernie nawinąć tło i uniknąć uszkodzeń materiału, w tym zagnieceń na tłach kartonowych. Cały zestaw można szybko spakować i zamontować w niemal dowolnym miejscu, nawet jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią. Dostępne są także tła fotograficzne wykonywane z materiałów wodoodpornych. Dlatego zawieszenie tła jest doskonałym rozwiązaniem do domowego studia, jak i podczas sesji zdjęciowych wykonywanych w terenie. Korzystają z niego wszyscy miłośnicy fotografowania, którym zależy na uzyskaniu wysokiej jakości zdjęć.

Najlepsze praktyki konfigurowania nowego komputera – wszystko, co musisz zrobić

Pliksy.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z oprogramowaniem i sprzętem komputerowym, usługami internetowymi i ogólnie branżą IT. Podpowiadamy jakie programy warto zainstalować na domowym komputerze oraz w jaki sprzęt warto zainwestować. Pomagamy bezpiecznie poruszać się po internecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?