Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Zakupy przez internet dla seniorów – krok po kroku

Internet Data publikacji - 16 marca 2020 Autor - Pliksy.pl

Zakupy przez internet nie są czynnością trudną, aczkolwiek wymagają pewnej podstawowej wiedzy. Poza tym są intuicyjne, przyjemne i wygodne. Wygodne, bo przez internet możemy kupić właściwie wszystko. Nie stoimy w kolejkach, nie tracimy czasu na dojście lub dojazd do sklepu. I czas na zastanowienie jest dłuższy.

Krok pierwszy – wybór sklepu

Jeśli znamy adres sklepu lub mamy swój ulubiony, nie mamy trudności z wyborem. Gdy nie znamy adresu, wpisujemy interesujące nas konkretne artykuły, na przykład „kalosze” (lub szerzej, kategorię produktów na przykład „obuwie”) w wyszukiwarkę internetową. Przeglądamy ofertę poszczególnych sklepów i wybieramy ten, w którym znaleźliśmy interesujący nas produkt.

Krok drugi – logowanie

Żeby się zalogować musimy się zarejestrować, chociaż są sklepy, które rejestracji nie wymagają. Musimy również podać hasło, które będziemy wpisywać w czasie logowania do sklepu. By otrzymać przesyłkę z zamówionym towarem, podajemy adres dostawy, adres e-mailowy i ewentualnie numer telefonu.

Krok trzeci, najprzyjemniejszy, robimy zakupy

Wybieramy to, co nas interesuje, wkładamy do wirtualnego koszyka i…prawie gotowe. Bo jeszcze jest potwierdzenie. Zanim potwierdzimy zamówienie, przeglądamy listę zakupów, upewniamy się, że wszystko jest zgodne z naszym wyborem.

Krok czwarty – forma płatności

Najszybsza forma płatności to płatność przy odbiorze przesyłki. Taka forma dostawy jest jednak często dodatkowo płatna. Możemy również zapłacić kartą lub przelewem internetowym.

Krok piąty – wybór dostawy

W zależności od sklepu, mamy kilka form przesyłki: przesyłka kurierska, paczka pocztowa, odbiór paczki w punkcie odbioru. Na koniec potwierdzamy zamówienie i czekamy na przesyłkę.

Wiele sklepów oferuje darmowy zwrot. Warto wziąć to pod uwagę na początku, jeszcze przy wyborze sklepu. Bo zakupy przez internet powinny być radością!

Profesjonalna drukarnia reklamowa

Pliksy.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z oprogramowaniem i sprzętem komputerowym, usługami internetowymi i ogólnie branżą IT. Podpowiadamy jakie programy warto zainstalować na domowym komputerze oraz w jaki sprzęt warto zainwestować. Pomagamy bezpiecznie poruszać się po internecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?