Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Dron z kamerą do nauki – jaki model wybrać?

Poradnik Data publikacji - 27 listopada 2019 Autor - Pliksy.pl

Nie od razu Rzym zbudowano. Jest to najlepsza prawda, z którą mamy do czynienia, niezależnie od sytuacji, w której się znajdziemy. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z filmowaniem, nie możesz od razu oczekiwać, że będziesz robić wspaniałe zdjęcia, które zaimponują jury na międzynarodowym konkursie. Oczywiście nie oznacza to, że masz się nie starać. To właśnie dzięki determinacji, w końcu uda Ci się dojść do perfekcji, która zaowocuje wspaniałymi rezultatami – zwłaszcza jeśli chodzi o materiały przygotowane dzięki takim urządzeniom i konstrukcjom jak dron z kamerą.

Od kiedy te latające konstrukcje pojawiły się nie tylko we wszystkich sklepach z elektroniką, ale również w marketach, ciężko zweryfikować, jaki model będzie odpowiedni na początek. Czasem nawet najtańszy dron z kamerą może zaskoczyć nas swoim wykonaniem, a markowy i pozornie prestiżowy model okazać się zupełnym rozczarowaniem. Inwestując jednak z głową, można wiele problemów ominąć. Zwłaszcza dziś, gdy mamy dostęp do sieci i opinii użytkowników na całym świecie.

Podstawowa konstrukcja przystosowana do upadku

Chociaż dron z kamerą dla amatorów nie dysponuje super jakością pod względem obrazu, w pierwszej kolejności chodzi raczej o to, by nauczyć się nim sterować. Na naukę kadrowania i spektakularnych ujęć przyjdzie jeszcze czas. Nie denerwuj się zatem, że Twoje zbliżenia nie wyglądają jak na filmach instruktażowych i skup się na opanowaniu podstawa. Dzięki temu nie wydasz również dużej kwoty na sprzęt, by za chwilę go rozbić lub zrezygnować z dalszej nauki latania.

Budżetowy model?

Dron z kamerą może kosztować od kilkuset złotych, nawet do kilku tysięcy. Określenie, że jakiś produkt jest budżetowy, jest bardzo względne, ponieważ asortyment za kilkaset złotych dla jednej osoby będzie szczytem marzeń, natomiast dla drugiej może być wart niewiele ponad paczkę chipsów. Warto zatem określić w pierwszej kolejności ilość środków, które możemy poświęcić na zakup.

Czy akcesoria są potrzebne?

Oczywiście w tym momencie zupełnie nie powinniśmy myśleć o zakupie jakichkolwiek dodatkowych akcesoriów. Prawdą jest, że akumulatory mogą się przydać, lecz codzienne latanie przez 20-40 minut powinno w zupełności wystarczyć, by z każdym dniem stawać się coraz lepszym operatorem. Dzięki temu możesz mieć również pewność, że Twój nowy nabytek po prostu szybko Ci się nie znudzi, gdyż każdy lot będzie wyczekiwany. W międzyczasie możesz poświęcić wolną chwilę na sprawdzenie informacji i tutoriali, których nie brakuje zarówno na blogach, jak i YouTube.

Profesjonalna drukarnia reklamowa

Pliksy.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z oprogramowaniem i sprzętem komputerowym, usługami internetowymi i ogólnie branżą IT. Podpowiadamy jakie programy warto zainstalować na domowym komputerze oraz w jaki sprzęt warto zainwestować. Pomagamy bezpiecznie poruszać się po internecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?