Strona główna
Komputery
Tutaj jesteś

Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze laptopa?

Komputery Data publikacji - 25 listopada 2019 Autor - Pliksy.pl
wybór laptopa

Każdy z nas ma inne wymagania odnośnie swojego sprzętu codziennego użytku. Tak samo jest przy wyborze laptopa. Wiąże się to z tym, że każdy z nas chce używać takiego sprzętu do sprecyzowanych celów i zależy nam na tym, aby spełniał on nasze wszystkie wymagania i ułatwiał pracę. Zanim więc wydasz pieniądze, warto zadać sobie kilka podstawowych pytań i wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa. Wraz z https://techpolska.pl/ przygotowaliśmy poradnik, który może ułatwić Wam wybór sprzętu dopasowanego do waszych potrzeb.

Laptop z systemem czy bez?

Laptopy mogą być sprzedawane w dwóch wersjach – bez systemu i z systemem operacyjnym. Te bez systemu są zazwyczaj tańsze o kilkaset złotych i są rozwiązaniem dla osób, które mają już swoją kopię systemu. Oba te rozwiązania mają zarówno swoje minusy, jak i plusy. Zaleta laptopów, które mają wbudowany system operacyjny, jest to, że są one od razu gotowe do pracy i cena systemu jest mniejsza niż gdybyśmy chcieli dokupić go osobno. Brak systemu również może mieć swoje zalety. Największymi jest zdecydowanie możliwość wyboru spośród różnych systemów i możemy dopasować go do swoich potrzeb i fakt, że możemy trochę zaoszczędzić.

Procesor

Wybierając laptopa, należy zwrócić uwagę na jego procesor i kilka najważniejszych kwestii z nim związanych. Po pierwsze liczba rdzeni i wątków. Jeśli potrzebujesz laptopa do użytku domowego i oglądania filmów to wystarczy Ci laptop dwu lub czterordzeniowy. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby na laptopie dobrze Ci się grało, powinieneś wybierać te, które mają przynajmniej cztery rdzenie i osiem wątków. Poza liczbą rdzeni sprawdź też częstotliwość traktowania procesora oraz ilość pamięci podręcznej – im więcej, tym lepiej.

Karta graficzna

W tym przypadku także liczą się parametry. Skup się na ilości i rodzaju pamięci, a także traktowaniu rdzenia i obsługiwanych technologiach. Warto sprawdzić recenzje poszczególnych kart graficznych i to, do jakich zadań najlepiej się nadają. Do wyboru są laptopy z dedykowaną kartą graficzną oraz zintegrowaną. Dedykowane karty graficzne mają większą wydajność i umożliwiają korzystanie z profesjonalnych programów graficznych i wymagających gier. Laptopy ze zintegrowaną kartą graficzną sprawdzą się do oglądania filmów i uruchamiania prostych gier – sprawdzą się dla mniej wymagających użytkowników.

Dysk twardy

Do wyboru masz tradycyjne dyski HDD i dyski SSD. Te drugie gwarantują szybszy dostęp do danych, większą trwałość i niższą wagę. Wywoływanie w nich danych jest też szybsze niż w dyskach HDD.

Podczas zakupu laptopa w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę właśnie na te rzeczy. Więcej informacji na temat nowinek technologicznych i sprzętów znajdziecie na stronie https://techpolska.pl/

Profesjonalna drukarnia reklamowa

Pliksy.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z oprogramowaniem i sprzętem komputerowym, usługami internetowymi i ogólnie branżą IT. Podpowiadamy jakie programy warto zainstalować na domowym komputerze oraz w jaki sprzęt warto zainwestować. Pomagamy bezpiecznie poruszać się po internecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?