Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Jak wyłaczyć AdBlock? Wszystko co musisz wiedzieć

Internet Data publikacji - 31 marca 2019 Autor - Pliksy.pl
Jak wyłaczyć AdBlock? Wszystko co musisz wiedzieć

Adblock jest jednym z najczęściej wykorzystywanych rozszerzeń przeglądarek internetowych, przy pomocy których możliwe jest efektywne blokowanie wyświetlania reklam. Adblock został stworzony w bardzo wielu wersjach, dzięki czemu z pewnością takie rozszerzenie można dostosować do każdej przeglądarki. Jednak jak wyłaczyć Adblock, kiedy zaistnieje taka potrzeba?

Krótko o historii Adblock

Adblock oficjalnie istnieje od roku 2002. Inicjatorem jej powstania był Henrik Aasted Sorensen. Niezmiennie w stanie z dnia powstania Adblock funkcjonował aż do roku 2005. Wówczas jeden z członków zarządu przedsiębiorstwa nadzorującego aplikacje, niejaki Michael McDonald, pod wpływem radości płynącej z intensywnego rozwoju aplikacji, podjął pracę nad stworzeniem ulepszonej pod wieloma względami wersji pierwotnej aplikacji Adblock. Bez wątpienia ogromną zaletą najnowszej wersji wtyczki Adblock była znacznie szybsza jej praca. Ponadto pojawiła się niezwykle przydatna możliwości subskrybowania filtrów odpowiedzialnych za blokowanie reklam. Po 10 latach istnienia wtyczki Adblock dokładnie 12 listopada 2012 roku pojawiła się pierwsza stabilna wersja wtyczki Adblock na system Android.

Najistotniejsze funkcje, jakie spełnia Adblock

Adblock jest wtyczką o wielu zaletach i bardzo praktycznym zastosowaniu. Takie rozszerzenie daje bardzo dużo możliwości, jeśli chodzi o treści reklamowe występujące w formie:

 • plików graficznych,
 • animacji Flash,
 • wyskakujących okienek z różnego rodzaju stron internetowych.

Najistotniejsze funkcje, jakie spełnia AdblockBardzo często w przypadku szczególnie tych najnowszych wtyczek Adblock insnirje możliwość blokowania nawet całych serwisów. Bez najmniejszych przeszkód możliwe jest blokowanie wybranych elementów strony, ich klas czy identyfikatorów CSS, że szczególnym uwzględnieniem ich atrybutów. Ponadto wtyczki Adblock używają przede wszystkim wyrażeń regularnych. W praktyce oznacza to, że tworzenie jakichkolwiek filtrów w takim przypadku jest znacznie ułatwione.

Z pewnością za największe atuty stosowania wtyczek Adblock można uznać:

 • możliwość szybkiego i skutecznego usunięcia wszystkich niepożądanych treści, jakie bez naszej woli pojawiają się na internetowej witrynie. Chodzi tu przede wszystkim o reklamy i banery;
 • możliwość tworzenia tzw. białych list (do ich stworzenia niezbędne jest wstawienie dwóch znaków @, poprzedzających oznaczenie danego filtra);
 • możliwość skutecznego i bardzo efektywnego blokowania (z uwzględnieniem przede wszystkim adresu) zarówno pojedynczych, jak i tych nieco bardziej złożonych obiektów. Do tego celu stosowane są przede wszystkim systemy wieloznaczników oraz wyrażeń regularnych;
 • bardzo szybki i prosty import/eksport różnego rodzaju zestawu filtrów.

Jak wyłączyć adblock szybko i skutecznie?

Nie da się ukryć, że wielu użytkowników internetu jest straszliwie poirytowanych nadmiarem reklam, jakie pojawiają się niemal na każdej internetowej witrynie. Dlatego też szukają rozwiązań, które pozwolą im na skuteczną walkę z niechcianymi reklamami. Na szczęście w odpowiedzi na potrzeby internautów, coraz większe grono zarządców internetowymi stronami, wprowadza zabezpieczenia, pozwalające na skuteczne blokowanie niechcianych treści. Choć reklamy z pewnością bywają bardzo często ogromnie irytujące, to jednak są sytuacje, w których internautom wcale nie zależy zbytnio na blokowaniu pojawiających się tego typu treści.

Co ważne, wtyczkę Adblock można wyłączyć samodzielnie – na chwilę bądź nieco dłuższy okres, w zależności od potrzeb. Dla wielu internautów wyłączenie wtyczki Adblock jest doskonałym sposobem na docenienie najbardziej lubianych przez siebie internetowych witryn. Duża część obecnie działających serwisów utrzymuje się właśnie z rękami. Pozwalając na ich wyświetlanie, dajemy szansę swojej ulubionej stronie na zebranie odpowiednich środków do dalszego działania. Wyłączenie wtyczki Adblock jest jeszcze prostsze, niż mogłoby się to wydawać.

Oto jak wyłączyć wtyczkę w kilku prostych krokach

 1. Oto jak wyłączyć wtyczkę w kilku prostych krokachW pierwszej kolejności wyłączanie wtyczki należy zawsze rozpocząć od kliknięcia na ikonę Adblocka. Wówczas wyświetli nam się obszerne menu, z którego będziemy musieli skorzystać. Już na etapie przeglądania menu można efektywnie wyłączyć działanie wtyczki Adblock. Wówczas zahamowanie blokowania reklam będzie dotyczyło wszystkich odwiedzanych stron internetowych.
 2. Jeśli mamy taką wolę bądź sytuacja od nas tego wymaga, możliwe jest jedynie czasowe wyłączenie działania wtyczki Adblock. W takim przypadku należy w menu głównym kliknąć pozycję „wstrzymaj blokowanie na tej stronie”. Tu należy wiedzieć, że Adblock zostanie wyłączony dla jednej konkretnej witryny.
 3. Aby możliwe było wyłączenie całej domeny (a nie tylko jednej z wybranych podstron) z opcji blokowania reklam, należy w menu głównym kliknąć na opcję „wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie”.
 4. Aby Adblock został wyłączony skutecznie i a odpowiedniej witryny, niezbędne jest również określenie konkretnych stron i podstron, dla których blokowanie niechcianych treści ma zostać wyłączone. To bardzo ważne, jeśli zależy nam na tym, aby wykluczone z blokowania reklam były tylko wybrane przez nas strony.
Najlepsze praktyki konfigurowania nowego komputera – wszystko, co musisz zrobić

Pliksy.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z oprogramowaniem i sprzętem komputerowym, usługami internetowymi i ogólnie branżą IT. Podpowiadamy jakie programy warto zainstalować na domowym komputerze oraz w jaki sprzęt warto zainwestować. Pomagamy bezpiecznie poruszać się po internecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?