Opera

Opera to dobra przeglądarka internetowa, której znakiem rozpoznawalnym jest pełna zgodność z rekomendacjami W3C oraz spora funkcjonalność zaraz po instalacji. Opera to wielofunkcyjna przeglądarka internetowa autorstwa norweskiej firmy Opera Software. W jej skład wchodzą: przeglądarka WWW, klient poczty i Usenetu, klient IRC, czytnik RSS, klient BitTorrent oraz środowisko dla widżetów.

Program jest jedną z najbardziej uznanych przeglądarek, ceniona jest między innymi za wysoki poziom bezpieczeństwa. Coraz większą popularność zdobywa Opera w wersji mobilnej (przeznaczona dla telefonów komórkowych i innych urządzeń).

Opera dostępna jest na wiele systemów operacyjnych i sprzętowych. Dostępne są wersje dla BeOS, FreeBSD (i386), MS Windows, IBM OS/2, Linux (i386 i PowerPC), Macintosh (Mac OS 9 i Mac OS X), Sun Solaris, QNX. Szczególne wersje to te dostępne dla przenośnej platformy Symbian pracujące w telefonach komórkowych nowej generacji i urządzeniach naręcznych (palmtop). Na każdym z systemów Opera zapewnia ten sam silnik renderujący kod HTML, w przypadku urządzeń małoekranowych (palmtop, GSM) wzbogacony o mechanizm zwany small screen rendering, który pozwala oglądać szerokokątne i wzbogacone w grafiki strony internetowe na wyświetlaczach uboższych i mniejszych niż ekrany komputerowe.

Opera zapewnia łatwe i szybkie surfowanie w sieci poprzez funkcje:

– Menedżer transferu
– Przeglądanie na kartach
– Wbudowane wyszukiwarki
– Blokowanie wyskakujących okien
– Menedżer haseł
– Gesty myszy
– Sesje
– Szybka konfiguracja
– Notatki
– Funkcje głosowe
– Skróty klawiaturowe

Przeglądarka Opera zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony prywatności. Możliwe jest to dzięki kontroli nad ciasteczkami oraz szyfrowaniu (protokół Secure Socket Layer (SSL) w wersji 3 oraz protokoły TLS 1.0 i 1.1 ).

Wersja: bezpłatna
Rozmiar: 10 MB
Producent: Opera Software
System: Windows XP/Vista/7/8
Link: Pobierz

GD Star Rating
loading...