LibreOffice

LibreOffice jest darmowym i otwartym pakietem biurowym dla systemów Windows, Macintosh i Linux udostępniającym Ci sześć aplikacji do tworzenia wszelkich typów dokumentów i przetwarzania danych: Writer, Calc, Impress, Draw, Math oraz Base. Darmowe wsparcie, dokumentacje, społeczność użytkowników gotowych pomóc  to tylko część zalet.
LibreOffice to pakiet oprogramowania biurowego kompatybilny z innymi dużymi pakietami biurowymi dla wielu platform dostępny jako Wolne Oprogramowanie. Za cel postawiono sobie stworzenie niezależnego pakietu biurowego obsługującego format plików ODF. LibreOffice powstał na bazie kodu OpenOffice.org. Nazwa jest hybrydą słów Libre, które znaczy wolny (od „wolność”) zarówno w języku hiszpańskim, jak i francuskim oraz angielskiego słowa Office. Ciekawa alternatywa dla Microsoftowego Offica. Możesz pobrać, zainstalować i rozpowszechniać LibreOffice w pełni za darmo, bez obawy o naruszenie praw autorskich.

LibreOffice jest wielofunkcyjnym pakietem biurowym z następującymi, głównymi zaletami:

  • jest darmowy – nie martw się o koszty licencji i coroczne opłaty,
  • brak ograniczeń językowych – jest dostępny w wielu wersjach językowych, które nieustannie są dodawane,
  • licencja LGPL – program ten możesz używać, dostosowywać według własnych potrzeb i kopiować, korzystając także z międzynarodowego i bezpłatnego wsparcia społecznościowego,
  • LibreOffice jest projektem Open Source (otwarte oprogramowanie): jego projektowanie jest otwarte na nowe pomysły, nasze oprogramowanie jest codziennie testowane i używane przez ogromną społeczność użytkowników; ty także możesz się w to zaangażować i wpłynąć na dalszy rozwój.


Wersja: bezpłatna GNU Lesser General Public License (LGPL)
Rozmiar: 202 MB
Producent: The Document Foundation
System: Windows XP/Vista/7/8
Link: Pobierz


Fatal error: Call to undefined function wp_gdsr_render_article() in /home/plikis/www/pliksy.pl/wp-content/themes/bresponzive/single.php on line 63