Game Maker Lite 8.1.141

Game Maker Lite to darmowy program do tworzenia gier komputerowych. Jeżeli mamy pomysł na prostą grę to bez problemów ją przygotujemy. Korzystanie z Game Maker Lite nie wymaga znajomości języków programowania. Darmowa wersja Game Maker Lite pozbawiona jest niektórych funkcji i pozwala tworzyć gry 2D. GameMaker to środowisko do projektowania gier wideo i programów komputerowych, pozwalające na pracę zarówno osobom nie znającym się na programowaniu jak i zaawansowanym programistom. Środowisko projektowe dostępne jest na systemy Windows i Mac. Gotowe projekty można również wydać (przy udziale YoYoGames) na systemy iOS, system Android oraz w programie PlayStation Minis. GameMaker dostępny jest w darmowej wersji Lite, oraz płatnej wersji Standard. Gry tworzone w wersji Lite nie mogą korzystać z niektórych bardziej zaawansowanych funkcji, oraz posiadają znak wodny z logo YoYoGames. Game Maker oferuje prosty system gotowych funkcji, definiujących zachowania instancji obiektów w grze. Gotowe funkcje dla uproszczenia są reprezentowane nie tylko przez kod, lecz także przez ikony (tzw. klocki), które można dowolnie układać i łączyć na zasadzie „przeciągnij i upuść” budując w ten sposób program, co nie wymaga wiedzy programistycznej.

Największym atutem programu jest własny język skryptowy GML (Game Maker Language). Umożliwia on tworzenie bardziej rozbudowanych algorytmów, modyfikację zasobów, odczyt plików, połączenia z siecią, efekty cząsteczkowe, prosty tryb wizualizacji 3D a także rozszerzanie programu poprzez biblioteki DLL, co sprawia, że ma praktycznie nieograniczony potencjał.


Wersja: bezpłatna
Rozmair: 12.12 MB
Producent: yoyogames
System operacyjny: MS Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Link: Pobierz


Fatal error: Call to undefined function wp_gdsr_render_article() in /home/plikis/www/pliksy.pl/wp-content/themes/bresponzive/single.php on line 63